A Szent Adalbert Közép- és Kelet-Európa Kutatásokért Alapítvány legfontosabb céljai

• a Közép- és Kelet-Európában élő népek jobb megismerése, az itteni nemzetek sorsközösségének kihangsúlyozása,
  • a közép- és kelet-európai országok közötti dialógus és együttműködési készség kialakítása.
  • a Közép-Európa tudat terjesztése határokon belül és kívül.
  • a térséget érintő legfontosabb információk összegyűjtése, elemzése és nyilvánosságra hozása.
  • a határon túli magyarság helyzetével, sorsával, jövőjével foglalkozó konferenciák, szervezése, kiadványok készítés.

Az Alapítvány és az Alapítványhoz kötődő Szent Adalbert Közép-Európa Kutatócsoport az elmúlt években céljai megvalósítása érdekében számos nemzetközi és hazai tudományos konferenciát és szimpóziumot szervezett, könyvsorozatokat jelentetett meg.

Támogatás

logoTámogassa Alapítványunk tevékenységét személyi jövedelemadójának 1%-ával!
Adószám: 18617979-1-11